Czy powrócą jeszcze tamte czasy, gdy zakochany mężczyzna szuka Wielkiego lub Małego Wozu na niebie, a nie w garażu? Takim „mrugnięciem oka” do widzów w dniu 10.03.2025 r. skierowali się konferansjerzy Anna Filipczak i Nikodem Czapla, rozpoczynając przedstawienie z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn zorganizowane przez Powiatowe Centrum Wolontariatu i Centrum Usług Senioralnych w budynku Caritas Archidiecezji Przemyskiej, przy ulicy Kościelnej 1 w Sanoku.
Program dedykowany był Seniorkom i Seniorom, a przede wszystkim tym, którzy mają poczucie humoru, a gdy trzeba, ronią łezkę wzruszenia. Tym, którzy lubią piosenkę, dowcip, poezję i wspomnienia minionych lat 20 i 30 XX wieku. Scenariusz wydarzenia był bardzo rozbudowany, wystąpili soliści Sara Niemczyk uczennica II LO im. M. Skłodowskiej – Curie, pan Bogusław Słowik pracownik CUS, któremu akompaniował niezastąpiony pan Robert Handremander.
Na scenie pojawiły się też pary taneczne. Pierwszą grupę stworzyli uczniowie II LO: Nikola Knurek i Paweł Kiczorowski oraz Justyna Romańczyk i Franciszek Januszczak, którzy zatańczyli walca do utworu skomponowanego przez Dmitrija Szostakowicza „The Second Waltz”, zaś drugi taniec, tym razem Cha-Cha do coveru Michael’a Buble „Sway” zaprezentowany został przez uczniów Dianę Piecuch i Wiktora Libronta z ZS nr 3 im. W. Lipińskiego i M. Beksińskiego w Sanoku.
Podczas uroczystości odbył się także pokaz mody w wykonaniu uczniów II LO i SP 1 w Sanoku. Modele: Magdalena Chryń, Katarzyna Rudnicka, Zofia Demkowicz, Damian Pilawski, Wiktor Kocyłowski oraz Norbert Niżnik sami przygotowali przepiękne stylizacje przypominające stroje z lat 20 i 30 XX wieku.
Tak rozmarzeni widzowie, przeszli do kolejnego odsłonięcia, a mianowicie występu gimnastycznego Konstancji Iwańczyk – uczennicy II LO w Sanoku, półfinalistki programu Mam Talent, która zatańczyła do piosenki ,,Sing, Sing, Sing’’ Bennyego Goodmana. Na koniec dla wszystkich Pań i Panów na instrumencie klawiszowym zagrał 8 letni uczeń pana Roberta Handermandera - Aleksander Kobylak. Swoim występem oczrował wszystkich.
Trzeba pamiętać, że oprócz tego co działo się na scenie, wiele osób pomagało poza nią, wykonując kawał doskonałej pracy, byli to Szymon Baran i Marlena Cwynar uczniowie z II LO, Mateusz Barszczowski, Maciej Bieniasz, Jakub Kosturski, Michał Wolak z ZS 3, Monika Bieleńska, Emilia Dyl, Julia Domalik, Marlena Delimat uczennice z ZS 5 oraz pan Bogdan Malik pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, który obsłużył sprzęt nagłaśniający, a także stażystka PCW pani Natalia Niżnik.